SÜRÜCÜLER


Clixsolar Mobil uygulamasını telefonuna yükleyen sürücüsü, her Clixsolar ve Clixsolar anlaşmalı istasyondan, elektrikli araç şarj ünitesi üzerindeki kare kodu telefonu ile okutarak şarj işlemini başlatabilir. Mobil uygulama bankadan sürücü Ödeme onayı alınca, bu onayı ve bulunulan şarj ünitesini Clixsolar Merkeze gönderir. Clixsolar Merkez, sürücünün bulunduğu şarj ünitesini otomatik olarak çalıştırır. Şarj işlemi sırasında sürücü cep telefonundan şarj durumunu takip edebilir.

  • Yönetim ve Raporlama

Yazılım uygulamalarımızla istasyon ağ yönetim sistemimizi birleştirerek Clixsolar şarj istasyon sahiplerinin internet bağlantısı olan her yerde istasyonlarını denetleyebilmelerini, kullanım raporlarını ulaşmalarını ve istasyon ücretlerini tahsil etmelerini mümkün kılıyoruz.

➤  İnternet Bağlantısı

Tüm raporlama, ödeme yönetimi ve istasyon yönetimi işlemleri internet portalı üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir.

➤  Ticari ve Çoklu Kullanım

AC Model Akıllı Şarj Ünitesi , birden çok kullanıcının olduğu durumlarda, kullanıcıların kullanım miktarları kadar faturalandırılmalarını sağlayarak adil bir şarj yönetimi sunmaktadır. Ayrıca ticari amaçla da kullanılabilmektedir.

➤  Ödeme Yönetimi

Sürücülerin Sharz hesaplarındaki kredi kartları vasıtasıyla otomatik olarak ödeme işlemleri gerçekleşir. Biriken şarj hizmet bedelleri istasyon sahibinin hesabına aktarılır.

➤  Uzaktan Erişim

Uzaktan erişim ile şarj istasyonu yazılım güncellemeleri yapılabilmektedir..

➤  Hızlı Şarj

Bir duvar prizinden 8 kata kadar daha hızlı şarj edebilmekte ve bir saatlik şarj süresinde 100 km seyahat edebilecek kadar güç sağlamakta.

➤  Tüm Modellerle Uyumlu

Avrupa Birliği tarafından kabul edilen EN61851 standardına uygun tüm elektrikli ve plug-in hibrit araçlar ile uyumludur.